KONFERANS “KÜLTÜRLERİN SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEĞİ: TEORİLER, POLİTİKALAR, PRATİKLER”
06
Mayıs 2015, Çarşamba

Pınar Çevikayak Yelmi, 6-8 Mayıs 2015 tarihlerinde Finlandiya'nın Helsinki şehrinde düzenlenen "Kültürlerin Sürdürülebilir Geleceği: Teoriler, Politikalar, Pratikler" konferansında konuşmacıydı. Yelmi, "Kentsel Seslerin Somut Olmayan Kültürel Miras Kapsamında Sürdürülebiliği: İstanbul'un Sesleri" başlıklı araştırmasını sundu.

Habere Git
SOUNDWALK ATÖLYELERİ
10
Nisan 2015, Cuma

Nisan ayının her Cumartesi günü, değişik ses alanlarını keşfetmek için dört farklı rotada yürüyüşler yaptık. Soundwalk Atölyeleri kapsamında Galata, Karaköy, Beyoğlu ve Eminönü'nü dinledik. Daha önce hiç dikkatimizi çekmeyen akustik ortamın zenginliğinin farkına varıp, kültürel seslerin özgünlüğü ve önemi üzerine konuştuk.

Habere Git
İSTANBUL’UN SESLERİNİ KEŞFETMEYE HAZIR MISIN?
20
Mart 2015, Cuma

Bu kapsamda Pınar Çevikayak Yelmi; insanların durmak bilmeyen günlük hayatlarında sürekli duydukları bu sesleri keşfederek, seslere karşı olan farkındalıklarını artırmak için Soundwalk Atölyesi projesini hayata geçiriyor! Etkinlikte Soundscape (ses alanı) kavramı tanıtılıp, şehrin sesle olan ilişkisi incelenecek. Kültürel seslerin öneminin vurgulanarak, şehre işitsel bir açıdan yaklaşılacak Soundwalk Atölyesi kapsamında günlük yaşayış ve şehir kültürü işitsel bir deneyim ile yeniden keşfedilecek.

Habere Git
“İSTANBUL’UN SESLERİ” ANKET SONUÇLARI
28
Aralık 2014, Pazar

"İstanbul'un Sesleri" üzerine yaptığımız ankete katılan herkese çok teşekkür ederiz.

Habere Git