“İSTANBUL’UN SESLERİ” LE HAVRE’DEKİ SES YOLCULARI SERGİSİNDE
27
Mayıs 2017, Cumartesi

İstanbul'un Sesleri koleksiyonundan seçilmiş olan sesler, Charlotte Roux tarafından tasarlanan Ses Yolcuları Sergisi'nde sergileniyor. Sergi 27 Mayıs - 8 Ekim 2017 tarihleri arasında Fransa'nın önemli bir liman şehri olan Le Havre'da ziyaret edilebilir.

Habere Git
BRITISH LIBRARY’DE SES ARŞİVLERİ ÜZERİNE ARAŞTIRMA
10
Nisan 2017, Pazartesi

Pınar Çevikayak Yelmi, Mayıs-Temmuz 2017 tarihleri arasında Londra'da bulunan British Library'nin Ses & Görsel Departmanında ses arşivleri üzerine araştırma yapıyor olacak.

Habere Git
ICCKS 2017: 4. ULUSLARARASI KÜLTÜR, BİLGİ VE TOPLUM KONFERANSI
05
Ocak 2017, Perşembe

Pınar Çevikayak Yelmi, 5-7 Ocak 2017 tarihleri arasında Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen "ICCKS 2017: 4. Uluslararası Kültür, Bilgi ve Toplum Konferansı"'nda, "İstanbul'un Ses Alanı: Şehir Sesleri Üzerine Toplum Farkındalığını Araştırma" başlıklı makalesini sundu.

Habere Git
İSTANBUL’UN SESLERİ KOLEKSİYONU EUROPEANA SOUNDS PLATFORMUNDA YERİNİ ALDI!
10
Aralık 2016, Cumartesi

İstanbul'un Sesleri Koleksiyonu Europeana Sounds platformunda yerini aldı! Avrupa'nın işitsel kültürel mirasını birarada bulabileceğiniz bu platformda artık İstanbul'un Sesleri Koleksiyonu'na da ulaşmak mümkün.

Habere Git
İSTANBUL’UN SESLERİ KOLEKSİYONU WORLDCAT’TE!
19
Kasım 2016, Cumartesi

İstanbul'un Sesleri koleksiyonu dünyaya açıldı. Koleksiyondaki sesler artık WorldCat'ten de ulaşılabilir hale geldi.

Habere Git
NORDICHI’16: GAME-CHANGING DESIGN
23
Ekim 2016, Pazar

Pınar Çevikayak Yelmi, 23-27 Ekim 2016 tarihleri arasında Göteborg'da düzenlenen "NordiCHI'16 Konferansı"'nda, "Sürdürülebilir Kitle-Kaynaklı Ses Mirası Arşivine Doğru: Soundsslike Projesi" başlıklı makalesini sundu.

Habere Git
SES VE KÜLTÜR ATÖLYESİ @DUYDUK DUYMADIK DENEYİM!
23
Temmuz 2016, Cumartesi

Ses ve Kültür atölyesinin ilk bölümünde şehir seslerinin kültürel önemini tartışacağız ve ses yürüyüşü ile Karaköy bölgesini işitsel olarak deneyimleyeceğiz. İkinci bölümünde ise, skype üzerinden bağlanacak olan emprovize müzik sanatçısı ve ses tasarımcısı Zsolt Söres (Franz Liszt Music Academy, Budapest) rehberliğinde jam session yapılacak.

Habere Git
SES VE ARŞİV ETKİNLİĞİ @DUYDUK DUYMADIK DENEYİM!
21
Temmuz 2016, Perşembe

Ses ve Arşiv etkinliğinde, arşivimize büyük ve değerli katkıları olan eski TRT Ses Efektörü Korkmaz Çakar ve müzisyen Emre Yücelen ile işitsel değerleri korumanın önemi üzerine söyleşi yapacağız. Katılımcılar ayrıca daha önce sergilediğimiz interaktif ses arşivini de deneyimle imkanı bulacaklar.

Habere Git
SES VE ÇOCUK ATÖLYESİ @DUYDUK DUYMADIK DENEYİM!
16
Temmuz 2016, Cumartesi

Duyduk Duymadık DeNeyiM sergisi kapsamındaki Ses Atölyeleri Dizisi'nin ikinci etkinliğini 16 Temmuz’da gerçekleştiriyoruz! Ses ve Çocuk atölyesinde, 7-12 yaş arası çocukları şehir seslerini keşfetmeye çağırıyoruz. Atölyede, çocuklarla beraber seslerden yola çıkarak bir oyun senaryosu yazıp, bu hikayeyi ses efektleriyle canlandıracağız.

Habere Git
SES VE KENT ATÖLYESİ @DUYDUK DUYMADIK DENEYİM!
30
Haziran 2016, Perşembe

Duyduk Duymadık DeNeyiM sergisi kapsamında yapacağımız Ses Atölyeleri Dizisi'nin ilk etkinliği 30 Haziran'da başlıyor! Sergi boyunca düzenleyeceğimiz atölyelerde ses kavramına farklı perspektiflerden yaklaşarak, diğer alanlarla olan ilişkisini inceleyeceğiz.

Habere Git
DENEYİMSEL SERGİ: DUYDUK DUYMADIK DENEYİM!
26
Haziran 2016, Pazar

Deneyimsel bir sergi olan "Duyduk Duymadık Deneyim!" kültürel açıdan büyük önem taşıyan ancak günlük hayatta ihmal edilen sesleri vurguluyor. Sergide görsel öğelere bilinçli olarak yer verilmeyip, ziyaretçilerin seslerle metinsel ipuçları arasında bir bağ kurmaları bekleniyor.

Habere Git
DUYDUK DUYMADIK DENEYİM! @STUDIO-X
24
Haziran 2016, Cuma

İstanbul büyük bir metropol. Giderek büyüyen ve kalabalıklaşan bu şehrin yaşayışı da sürekli değişiyor. Gün geçtikçe kültürümüzün bir parçası olan alışkanlıklar, gelenekler şehrin yeni dokusu içinde kayboluyor.

Habere Git